email tell telegram instagram

0 کالا - 15,000 تومان
سبد خرید شما در حال حاضر خالیست
محصول شما به روز رسانی قیمت

banner

کتاب آموزش عربی دهم رشته انسانی گل واژه

ناشر گلواژه
* یادآوری و مرور مطالب هر فصل در قالب تمرین‌ها و نکات آموزشی
* تثبیت و تعمیق یادگیری با ساده سازی مفاهیم کتاب درسی
* تناسب حجم تمرین‌ها با زمان تدریس معلم
* تمرین‌های غنی سازی (پیشرفته) برای دانش‌آموزان برتر
سری
آموزش
نویسنده
نجمه سادات موسوی بیوکی
تعداد صفحه
180
قطع
رحلی
نوع جلد
شومیز سلفون مات
موضوع
کمک درسی
شماره شابک
9786003372474

کتاب پیش‌ رو توسط نجمه‌سادات موسویبیوکی در 180 صفحه گردآوری شده و انتشارات گل‌واژه نیز آن را به چاپ رسانده است. این کتاب با درس‌نامه‌ی کامل همه‌ی مطالب آموزشی را پوشش داده و تمام مباحث کتاب درسی را در اختیار دانش‌آموزان قرار داده است. مولف در خلال درس‌نامه، مباحث سال‌های گذشته را نیز در صورت نیاز یادآوری نموده و دانش‌آموز با مطالعه‌ی درس‌نامه، آماده ورود به بخش مربوط به تمرین‌های امتحانی می‌شود. مولف در قسمت بعدی از پرسش‌های گوناگونی شامل کامل کردنی، درست-نادرست، جور کردنی، مسئله و... استفاده نموده‌، که هدف از این قسمت تعمیق و تثبیت یادگیری‌های دانش‌آموزان و آماده‌‌سازی آنان به جهت ارزیابی آموخته‌هایشان است. این بخش همچنین دارای پاسخ‌نامه‌ای تشریحی با رویکرد آموزشی است.

درسنامه: دراین قسمت، آموزش ساده هر درس در چند مرحله انجام می شود:

واژگان: ارائه فرهنگ لغت مربوط به متن آن درس

متن درس: بررسی متن درس با دیدگاه ترجمه و تاکید بر معنای واژگان در متن عربی و فارسی، یادآوری نکات مرتبط از ترجمه سال های قبل

تجزیه و ترکیب و تحلیل صرفی واژگان

آموزش قواعد: آموزش ساده و روان مبحث قواعد درس با ارائه مثال، فن ترجمه و نکات مرتبط با آنها

تمرین امتحانی

هدف از این قسمت تعمیق و تثبیت یادگیری‌های دانش‌آموز و آماده‌سازی او برای ارزیابی می‌باشد، بنابراین تمرینات به دو دسته تقسیم می شوند:

تمرینات امتحانی ترجمه

تمرینات امتحانی قواعد

سؤالات این بخش دارای پاسخ‌نامة تشریحی با رویکرد آموزشی می‌باشند.

نمونه سؤالات امتحانی پایان درس

پس از تعمیق و تثبیت مطالب آموزشی برای دانش‌آموز،‌ در قالب سؤالات امتحانی درس، نقاط ضعف بر جای ماندة دانش‌آموز مشخص می‌شود. این امتحان دارای بارم‌بندی است که هدف از آن،‌ قرارگیری دانش‌آموز در فضای شبیه‌سازی شدة امتحان است.

آزمون غنی‌سازی

هدف از این قسمت، توجه به تمایزهای فردی دانش‌آموزان است که به همین منظور تعدادی سؤال چهارگزینه‌ای با سطح دشواری بالا از سوالات کنکور سالهای اخیر و تالیفی با پاسخ تشریحی آورده شده است. با استفاده از این سؤالات،‌ دانش‌آموزان برای آزمون‌های پیشرفت تحصیلی و کنکورهای آزمایشی آماده می‌شوند.

آزمون‌های میان نوبت و پایان نوبت

اغلب دانش‌آموزان در هنگام مواجه شدن با انباشت زیرموضوعات در کنار هم دچار مشکل می‌شوند. به همین منظور امتحاناتی در قالب چند فصل و مطابق با بودجه‌بندی امتحانات ترم مدارس آمده است تا تسلط تجمیعی دانش‌آموزان روی مطالب مختلف بیش‌تر شود. این آزمون نیز دارای بارم‌بندی است.